nedeľa 15. januára 2012

Niečo o spokojnosti

Počul si o farmárovi, ktorý bol nespokojný so svojou farmou a rozhodol sa ju predať? O pár dní neskôr mu volala jeho realitná agentka a chcela súhlas na inzerát do miestnych novín. Prečítala text inzerátu farmárovi. Inzerát opisoval prekrásnu farmu s ideálnou polohou. Táto farma bola skutočne tichá a pokojná, obklopovali ju vrchy, občerstvovalo jazero a bol na nej dobre chovaný dobytok. Farmár si to vypočul a povedal: " Prečítajte mi to ešte raz." Keď to počul drukýkrát, povedal: "Rozmyslel som si to. Nepredám to. Hľadal som také miesto celý život."

Pavol by tomuto farmárovi zatlieskal. Naučil sa rovnakú lekciu: " Naučil som sa vystačiť s tým, čo mám." Predtým, ako zmeníš prácu, preskúmaj svoj vzťah k životu. Úspech nedefinuje postavenie alebo plat, ale toto: rob, čo najviac toho, čo robíš najlepšie. Rodičia, dajte túto radu svojim deťom. Hovorte im, aby robili to, čo robia radi a aby to robili tak dobre, že niekto im dobre zaplatí za to, aby to robili. Manželky, presviedčajte svojich manželov, aby dávali prednosť spokojnosti pred platom.

Keď si vyberáš alebo meníš prácu, buď opatrný. Poraď sa o svojom úmysle. Poraď sa svojím Tvorcom. Ale nikdy sa neraď s chamtivosťou.