nedeľa 21. augusta 2011

Ako sa chytajú opice?

Lovci opíc vymysleli jedinečný spôsob , ako chytať opice. Keď objavia miesto kde sa opice schádzajú, zakopú do zeme kokosové orechy s malým otorom, cez ktorý prekĺzne ruka opice.Potom do orechov vložia za hrsť ryže, alebo bobúľ, na ktorých si opice najradšej pochutnávajú.
Len čo lovci odídu, opice sa začínajú zbiehať. Zvedavé ako vždy, pozerajú na kokosové orechy a keď vyňuchajú skryté dobrôtky, strkajú ruky do malých otvorov a naberú si do hrsti, koľko len môžu.
Ale veľkosť otvoru je zákerne premyslená. Prázdna ruka ním prejde,ale plná nie a opice ťahajú a ťahajú.Namáhajú sa zo všetkých síl, ale ani na chvíľu im nenapadne otvoriť ruku a vypustiť, čo držia v hrsti.Na to čakajú skrytí lovci. Vrhnú sa na opice a ľahko ich pochytajú.
Ponaučenie:
Neprichádzaš aj ty o niečo dôležité a v živote podstatné len preto, že sa bojíš otvoriť päsť v ktorej zvieraš niečo, čo pokladáš za najvyš potrebné, a pritom je to zbytočné? Elegantní a usmievaví lovci nikdy nespia. Skrývajú svoje pasce všade, kade chodíme.A tak potom často medzi sebou stretávame ľudí so zavretými päsťami a s vyhasnutým srdcom.